משכנתא » משכנתאות

לפני שלוקחים משכנתא, מספר טיפים חשובים

מתכוונים לקחת משכנתא? הנה מאמר שאתם חייבים לקרוא כדי להבין מעט יותר את המטריה הלוגיסטית שחולשת על תהליך לקיחת המשכנתא, ההתנהלות מול הבנק וכל דבר קטן שאתם צריכים לדעת לפני הכניסה לבנק משכנתאות.

הדבר הראשון שאתם חייבים להבין וככל הנראה זה מה שיכריע את ההצלחה של המסע הארוך שלכם אל הבית. שימו לב היטב: בנק המשכנתאות הוא לא חבר שלכם, הוא בעצם האויב שלכם. זה נכון, אתם מכירים את הבנקאי הרבה מאוד זמן, ברור. אבל לא ככה הדברים עובדים.

הבנקים מנצלים את העובדה שהם מכירים אתכם כל החיים, כדי למכור לכם משכנתא יקרה. רוב הציבור לא באמת מצליח להבין את מה שקורה בתהליך הפיננסי הזה. לכן הבנקאי מנצל את החולשה הזו כדי להסביר לכם שאתם צריכים משכנתא יקרה.

נקודה שנייה באותו עניין בדיוק היא שזה באמת ראיון מצוין להגיע למשרדי חברת ייעוץ משכנתאות ולקבל ייעוץ חינמי. זה חשוב להבין את הדברים כמו שהם: חברות ייעוץ משכנתאות לוקחות כסף רק כאשר העסקה נסגרת והלקוח חוסך כסף.

בהנחה שאתם מחליטים לא לקחת את המשכנתא דרך חברת הייעוץ, למעשה אתם לא משלמים שקל אחד. לכן זה רעיון טוב מאוד לפנות לייעוץ.

נקודה שלישית: חשוב לדעת כמה דברים קטנים שהם למעשה הבסיס של כל התהליך בכלל: אם המשכנתא שלכם היא פחות מ300,000 שקלים אין טעם בכלל להתחיל את תהליך המחזור, פשוט אין בכלל מה לחסוך בהלוואות שהן פחות מהסכום הזה.

אותו דבר בדיוק, צריך לדעת על הלוואות שהן ריבית קבועה. בריבית הזו יש עמלה גדולה מאוד לצורך המחזור, לכן במצב כזה אולי עדיף בכלל שלא לנסות, זה עלול להיות לא משתלם. לעומת זאת ריבית שהיא פריים, היא ריבית אולי הרבה יותר גמישה ומאפשרת תמרון רב יותר ללקוח.

נקודה רביעית: שימו לב היטב לדברים הכלליים שאתם רואים סביבכם. אולי יכולה להיות סיטואציה שבה אתם מנצלים את המחזור לצורך רכישת נכס נוסף או שינוי המקום שאתם גרים בו. הרי יש כאן עלויות שהן לא פשוטות בכלל, לכן אם ישנה אפשרות לעשות שינוי נכס או קנייה של נכס נוסף, זאת הזדמנות מצוינת לכך.