משכנתא » משכנתאות

משכנתא לכל מטרה

כמעט לכל ייעוד

כשאתם שומעים את המילה משכנתא, אתם מן הסתם חושבים על הלוואה ארוכת טווח לרכישת דירה או בית. אבל, ישנו סוג נוסף של משכנתא המכונה "משכנתא לכל מטרה". גם זו הלוואה, אך היא למעשה נחשבת עבור הבנקים כמשכנתא שנייה, וניתן לקחת אותה לכל ייעוד ומטרה בנוסף לדיור. משכנתא לכל מטרה ניתן לנצל בכדי לשפץ את הדירה, להשקיע בעסק, לרכוש רכב, לפרוע הלוואות, לסגור את המינוס, להשקיע בחתונה מפוארת וכו'. אך נציין כי משכנתא לכל מטרה אינה  ניתנת לכל בקשה ויש להתייעץ עם יועץ משכנתאות. משכנתא לכל מטרה ניתנת על ידי הבנקים לאחר התחשבות בניצול אחוז המימון מהנכס שכבר יש ללווה, וזו הלוואה שניתן לקחת לתקופה ארוכה מאד.משכנתא לכל מטרה היא בעצם כלי פיננסי לכל דבר המאפשר ללווים להתמודד עם מחסור בכספים ומשאבים כלכליים נוספים. חשוב לומר, כי היא אינה פוגעת במסגרת האשראי בחשבון וגם יכולה לסייע בהתנהלות הפיננסית השוטפת.

תנאי טובים יותר

כדאי יותר לקחת משכנתא לכל מטרה מאשר כל אפשרות גיוס כספים אחרת, כי היא מציעה תנאים טובים יותר, עם משך החזר ארוך יותר, דבר שיסייע עם גובה ההחזרים כלומר, שלא יהיו גבוהים מדי. ובכל זאת, צריכה להיות הצדקה ללקיחת משכנתא לכל מטרה ולכן רצוי שסכום ההלוואה הזו יהיה גבוה דיו בכדי לכסות את עלויות לקיחתה. בנקים למשכנתאות נוהגים לתת משכנתא לכל מטרה כאחוז יחסי מערך הנכס שמשועבד – בדרך כלל כ-75% עד 80% מערכו לפי קביעת שמאי. אם ישנה הלוואת משכנתא על אותו נכס שמשועבד, מחשבים את ההפרש שנוצר מערך הנכס, בהפחתת יתרת המשכנתא שעדיין לא סולקה. מבחינת תנאים, משכנתא לכל מטרה דומה למשכנתא "רגילה".

ועל הלווה לבדוק ולקבל את התנאים הטובים ביותר כלומר, ריבית

נמוכה ופריסת שנים ארוכה. ומכיוון שעבור הבנקים למשכנתאות מדובר באפיק רווח, ניתן להתמקח מולם ולקבל תנאים טובים.

איך לוקחים משכנתא לכל מטרה?

על מנת לקבל משכנתא לכל מטרה, תדרשו לבצע הערכת שווי נכס באמצעות מתווכים או יועצי נדל"ן על מנת לקבל אינדיקציה ראשונית מהו הסכום אותו ניתן לגייס, ויש לוודא שהסכום אותו ניתן לגייס אכן תואם לסכום הדרוש – תדרשו להציג מסמכים ראשונים לגופים המלווים ולבצע סקר שוק מעמיק בין הבנקים למשכנתאות על התנאים להלוואה והריבית המחושבת. הביטחון במשכנתא לכל מטרה הוא הנכס שלכם, ובדרך כלל לא הגופים המלווים לא יבקשו ביטחונות נוספים כמו למשל ערבים או שעבוד קופות גמל וכו'.  את כספי המשכנתא לכל מטרה תקבלו ישירות לחשבונכם בניגוד למשכנתא שבא רכשתם דירה למשל, שם הכסף מועבר למוכרים.

האם ישנה אפשרות למחזר משכנתא לכל מטרה?

בהחלט, ניתן פשוט להחליף משכנתא קיימת במשכנתא חדשה זולה יותר.